Preview Mode Links will not work in preview mode

Piątka na Weekend


Jan 14, 2022

Piątka na weekend, czyli nieobiektywny, w pełni autorski przegląd najważniejszych informacji mijającego tygodnia. Tym razem nie dowiesz się od nas niczego o zaciskającej się pętli pandemii. Niestety, wiele wskazuje na to, że temat ten ze zdwojoną siłą pojawi się u nas w kolejnych tygodniach.

Tym razem na "piątkowy" warsztat wzięliśmy tarcze inflacyjną i jej potencjał w walce z tak zwaną drożyzną, który to potencjał wcale nie jest łatwy do określenia, a bywa nawet kwestionowany, no chyba że … wyższy VAT na żywność nie wróci już nigdy, bo zabraknie odważnych do takiej decyzji.

W tym tygodniu fascynujące rzeczy rozgrywały się również w szeroko rozumianym dominium Daniela Obajtka, choć to nie on naszym zdaniem zapracował na tytuł człowieka tygodnia. Kto nim został okaże się na końcu w sekcji lokowania produktu, niemniej łącząc energetyczne kropki naszej najnowszej Piątki, być może wielu z Was wpadnie na jego trop znacznie wcześniej.

Największym zaskoczeniem w tej edycji naszego podcastu, w tygodniu, który pełen był niezwykłych pod względem siły rażenia wydarzeń, może być pozycja amerykańska. A o co dokładnie chodzi? Usiądź wygodnie i posłuchaj.